cs:spravce:migrace-uctu:spojeni-identit

Spojení identit

Pro spojování identit se používá aplikace Spojovač identit na adrese: https://perun.cesnet.cz/fed-ic/ic/ přihlašte se vaší hlavní identitou a následně identitou kterou k ní chcete připojit.

Níže uvedený návod vznikl v době migrace přihlašování z CESNET CAAS na federaci eduID.cz. Proto se v návodu nejprve přihlašujeme pomocí CESNET CAAS, vy se prostě přihlašte prvním IdP pod kterým jste registrováni a následně si k účtu připojte dalšího poskytovatele identity.

Obrázkový postup

Zadejte do prohlížeče adresu Spojovače identit - https://perun.cesnet.cz/fed-ic/ic/ jako první se vám zobrazí seznam institucí pomocí jejichž IdP se můžete přihlásit. Pokud jste zaměstnancem instituce zapojené v eduID.cz (vysoké školy, AV ČR) tak zvolte tuto instituci. V opačném případě se přihlašte pomocí účtu z CESNET CAAS.
Přihlašovací stránka prvního IdP.
Po úspěšném přihlášení vidíte obrazovku Spojovače identit, měli by jste tam vidět pomocí jakého IdP jste přihlášeni a vaši identifikaci z onoho IdP. Zvolte z nabízených možností buť opět IdP z eduID.cz a nebo některé ze sociálních IdP.
Pro příklad připojíme identitu z GitHubu.
Přihlásíme se.
Potvrdíme uvolnění atributů.
A skončíme zpět na Spojovači identit, ovšem tentokrát jsme přihlášeni pomocí jiného GitHubu. Spojovač nás informuje že k původní identitě přidal novou identitu.


V případě že Spojovač identit (Perun) zná obě vaše identity a pro každou znich vede samostatné interní záznam, zobrazí se byba “Vaše identity jsou rozděleny mezi 2 uživatelské účty. Jestli chcete identity spojit, kontaktujte podporu na: perun@cesnet.cz”, v takovém případě je třeba napsat na uvedenou adresu a poprosit o ruční spojení identit - rovnou uveďte kterou chcete sloučit do které.
Last modified:: 2020/07/30 15:17