cs:uzivatel:pokryti:cesnet

eduroam na CESNETu

CESNET, z. s. p. o. od roku 2004 koordinuje provoz eduroamu v rámci České Republiky a na evropské úrovni zajištuje spolupráci s ostatními NREN na půdě GÉANT research and education networking community in Europe. Na portálu eduroam.cz naleznete informace o připojených institucích v České republice a na portálu eduroam.org informace o eduroamu ve světě.

Pokryté prostory

essid eduroam vysíláme v našich kancelářích ve třetím patře bývalého rektorátu ČVUT na adrese Zikova 4, před vstupem do CESNETu jsou k dispozici dva stolečky které můžete využít. Budova je otevřena v pracovní dny 6-22h, je nutné se nahlásit na vrátnici. Dále máme pokryty další naše kanceláře na adrese Zikova 13, tyto prostory jsou veřejnosti nepřístupné.

Poskytujeme veřejné IPv4 a samozřejmě IPv6 adresy pomocí DHCP. Šifrování WiFi je pomocí WPA2+AES.

Filtrování provozu

čísla portů protokoly směr popis
137-139 TCP, UDP dovnitř i ven NETBIOS služby

eduroam na nádražích

Ve spolupráci s ČD – Telematika pokrýváme eduroamem vybraná nádraží v České Republice. Na nádražích poskytujeme privátní IPv4 adresy. IPv6 bohužel není z důvodů technologického omezení na straně CESNETu zatím zprovozněna. Počty uživatelů této služby jsou zobrázovány na virtuální nádražní tabuli.

Kontakty

Uživatelskou podporu primárně hledejte na své domovské instituci, tj. té která vám poskytla eduroam identitu.

Ostatní dotazy ohledně eduroamu ať už v prostorách CESNETu nebo kdekoli jinde můžete směrovat na adresu info@eduroam.cz.

Last modified:: 2020/07/23 11:11