cs:uzivatel:hw:karty:intel_pro_wireless_2100

12. 3. 2016 ZASTARALY NAVOD ODSTRANEN Z NAVIGACE, PONECHAN PRO ARCHIVNI UCELY

Intel Pro/Wireless 2100

Windows XP

Pod Windows XP karta funguje bez problémů. Jednou z možností je postupovat podle obecného návodu pro systémy Windows XP. Ovladač neposkytuje Intel, ale výrobci notebooků. Samozřejmě je doporučeno použít aktuální ovladače od výrobce, ale je vyzkoušeno, že ovladače, které poskytuje Dell, fungují bez problémů v IBM, konkrétně T41. Dell navíc k ovladači přibalil i nastavovací utilitu Intel Pro Set, kterou u Intelu ani u IBM neseženete. IBM používá vlastní utilitu Access Connections, se kterou nemám zatím příliš dobré zkušenosti. Především jí dělaly problém sítě, kde není veřejně vysíláno SSID.

Karta Intel Pro/Wireless 2100

Speciálním utilitám Intel Pro Set a Access Connections budou věnovány samostatné návody. Access Connections naleznete na stránkách IBM, kde je také přehled aktuálních verzí ovladačů pro všechny dodávané karty do IBM notebooků. Intel Pro Set naleznete například na stránkách Dellu společně s aktuálními ovladači pro dodávané karty. Intel Pro Set funguje, jak napovídá název, jen s kartami Intel, zatímco Access Connections by měly zvládnout jakoukoliv kartu.

Linux

V Linuxu karta také funguje spolehlivě, stačí použít drobný trik s falešným šifrovacím klíčem aby se dokázala asociovat.

Linux - Ubuntu Dapper Drake

V Ubuntu Dapper Drake je třeba při použití wpa_supplicantu místo ovladačů ipw použít obecné wireless extensions, tedy -Dwext místo -Dipw . Jak je zmíněno na výše odkazované stránce, je také třeba použít příkaz iwconfig a nastavit essid (přinejmenším když AP nevysílá essid ), ovšem oproti “triku” není třeba předhazovat fake klíč.

Last modified:: 2017/03/12 10:07