cs:uzivatel:sw:uvod

Konfigurace zařízení pro eduroam

Pro správnou konfiguraci uživatelského zařízení pro připojení k eduroamu doporučujeme použít eduroam CAT nebo alternativně lze použít aplikaci geteduroam. CAT funguje tak, že nejprve správce eduroam IdP nastaví parametry a CAT následně generuje konfigurační utility pro různé operační systémy. Pokud vaše instituce není na stránkách eduroam CAT uvedena, hledejte další informace na stránkách uživatelské podpory své instituce.

Následující tabulka představuje rychlý přehled operačních systémů konfigurovatelných systémem eduroam CAT, u některých systémů je k dispozici i návod. Pro některé operační systémy máme i návody pro přímou konfiguraci bez CAT, tam se ale neobjete bez informací o parametrech vašeho eduroam IdP.

Operační systém konfigurace pomocí
eduroam CAT
konfigurace pomocí
geteduroam
manuální konfigurace
Android < 4.3
Android >= 4.3 postup
Android >= 7.0 postup postup
Android >= 8.0 postup postup
iOS postup postup
Chrome OS postup
Linux postup postup
OpenBSD postup
macOS postup
Windows XP postup
Windows Vista postup
Windows 7 postup postup
Windows 8 postup postup
Windows 10 postup
Windows Phone

Parametry pro správnou konfiguraci

Pokud nepoužijete automatickou konfiguraci pomocí eduroam CAT, anebo pokud váš operační systém není podporován, potřebujete pro bezpečné ověřování v eduroamu nastavit následující parametry:

  • certifikační autorita, která vydala certifikát vašemu domácímu RADIUS serveru
  • hostname vašeho domácího RADIUS serveru

Pokud tyto parametry nenastavíte, nebo dokonce vypnete ověřování certifikátu serveru, může vám vaše přihlašovací údaje někdo zkopírovat a vydávat se za vás! Pokud vám váš operační systém neumožnuje tyto parametry nastavit, není možné se z něj bezpečně k eduroamu připojovat.

Poslední úprava:: 2023/09/06 10:36