cs:uzivatel:uvod

Informační sekce pro uživatele

Nejrozsáhlejší sekcí portálu eduroam.cz je tato část, věnovaná uživatelům. Jistě to není překvapením, když hlavním cílem projektu je usnadnit jim, tedy vlastně každému z nás, přístup k síti. Jestliže vše správně funguje, mělo by stačit přijít do rozsahu nějaké eduroam sítě a otevřít svůj přenosný počítač.

Aby vše mohlo fungovat je třeba, aby správci všech připojených sítí odvedli svoji práci. Současně je také třeba, aby uživatelé měli své počítače správně nastaveny. K tomu by jim měli pomoci jejich domácí správci, ale také naše informace. Na trhu je k dispozici obrovské množství síťových karet. V rámci svých možností se snažíme mapovat situaci a sbírat informace o tom, jak která karta funguje a jak ji nastavit, aby fungovala co nejlépe.

K dispozici je popis funkce eduroam sítě, psaný s ohledem na srozumitelnost uživatelům s omezeným technickým vzděláním. Dále je to popis nastavení konkrétních nejrozšířenějších operačních systémů, a konečně přehled síťových karet, o kterých máme informace, jak fungují.

Poslední úprava: 2011/06/16 09:08