cs:uzivatel:hw:karty:ti_omap

Toto je starší verze dokumentu!


12. 3. 2016 ZASTARALY NAVOD ODSTRANEN Z NAVIGACE, PONECHAN PRO ARCHIVNI UCELY

TI omap

tento chipset je součástí mnoha MDA a smartphonů na platformě Windows Mobile. Chipset mimo wifi obsahuje také GSM a procesor, díky čemuž je tak oblíbený v kapesních počítačích. Oproti jiným procesorům však dosahuje nižšího výkonu a proto je u vyšších modehlů nahrazován samostatným procesorem a GSM/wifi rádiem. Tyto vyšší modely jsou však stále dost drahé a proto stále většina telefonů na platformě Windows Mobile používá TI omap.

Používání

tyto karty fungují velice spolehlivě, pouze jejich signál se pohybuje na velice nízké hodnotě, což je ale dáno minimálním vysílacím výkonem karty, u telefonu se nedá čekat žádný zázrak. Občas se stává že se telefonu nepodaří připojit (hlavně z důvodů slabého signálu), kdy systém „zapomene“ nastavení sítě. Naštěstí je opětovné nastavení otázkou chvilky pomocí postupu „další, další, další, hotovo, vyplnit jméno+heslo, OK, beží“

Hlavní problém vězí ve značné spotřebě baterie, kdy i přes minimální výkon karty (paradoxně při minimálním výkonu je obvykle nejlepší signál) se značně zkracuje výdrž telefonu na baterie, která už tak není u těchto zařízení nijak dlouhá. Rychlost připojení také není ideální, nejspíš protože procesor pracuje na šifrování (testováno s TKIP, u AES předpokládám ještě horší výsledek), a tudíž původní myšlenka používání VoIP přes eduroam padla (ani nemluvím o odezvě, která se pohybovala kolem 100ms na bránu).

Testovaná zařízení

  • HTC Wizard (T-Mobile MDA Vario) - WM5 a WM6
  • HTC Artemis - WM5 a WM6
  • HTC Touch (T-Mobile MDA Touch) - WM6
Poslední úprava:: 2017/03/12 10:07