cs:spravce:edudb2:info_url

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:spravce:edudb2:info_url [2019/02/11 14:12]
ec@cesnet.cz [Podpora]
cs:spravce:edudb2:info_url [2019/02/11 14:12] (aktuální)
ec@cesnet.cz [Nastavení uživatelských zřízení pro připojení k eduroamu]
Řádek 24: Řádek 24:
 V //​eduroam//​u se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí - samotného uživatelského jména a realmu. Za **uživatelské jméno**, na něž jste zvyklí z ostatních systémů školy/​instituce,​ budete v rámci roamingu přidávat znak **@** a realm **realm.cz**. Než budete moci roaming využívat, budete si také muset nastavit eduraom heslo. V //​eduroam//​u se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí - samotného uživatelského jména a realmu. Za **uživatelské jméno**, na něž jste zvyklí z ostatních systémů školy/​instituce,​ budete v rámci roamingu přidávat znak **@** a realm **realm.cz**. Než budete moci roaming využívat, budete si také muset nastavit eduraom heslo.
  
-===== Nastavení uživatelských ​zřízení pro připojení k eduroamu =====+===== Nastavení uživatelských ​zařízení pro připojení k eduroamu =====
  
 Pro **bezpečné připojení k //​eduroam//​u nestačí jen zadat jméno a heslo**. Musíte si nastavit i kontrolu certifikátů,​ nejsnazší je to učinit pomocí [[https://​cat.eduroam.cz/​|eduroam CAT]], viz [[https://​www.eduroam.cz/​cs/​uzivatel/​sw/​uvod|dokumentace na eduroam.cz]]. Pro **bezpečné připojení k //​eduroam//​u nestačí jen zadat jméno a heslo**. Musíte si nastavit i kontrolu certifikátů,​ nejsnazší je to učinit pomocí [[https://​cat.eduroam.cz/​|eduroam CAT]], viz [[https://​www.eduroam.cz/​cs/​uzivatel/​sw/​uvod|dokumentace na eduroam.cz]].
Poslední úprava:: 2019/02/11 14:12