cs:spravce:aapk:uvod

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
cs:spravce:aapk:uvod [2020/02/15 11:07]
Jan Tomášek [Chyby]
cs:spravce:aapk:uvod [2020/08/27 09:07] (current)
Jan Čáslavský [eduroam admin aplikace]
Line 3: Line 3:
 [[https://​admin.eduroam.cz/​|Administrativní aplikace]] slouží ke správě organizačních a technických informací o instituci zapojené do eduroamu. Správci dotyčné instituce mohou provádět změny parametrů svého realmu, RADIUS serveru pomocí této aplikace samobslužně. [[https://​admin.eduroam.cz/​|Administrativní aplikace]] slouží ke správě organizačních a technických informací o instituci zapojené do eduroamu. Správci dotyčné instituce mohou provádět změny parametrů svého realmu, RADIUS serveru pomocí této aplikace samobslužně.
  
-Aplikace umožnuje ​přihlašování pomocí federace eduID.cz a sociálních identit, před jejich použitím si musíte tyto identity registrovat,​ postupujte podle stránky ​[[https://​www.eduroam.cz/​cs/​spravce/​migrace-uctu|Migrace účtů správců eduroamu z CESNET CAAS]].+Aplikace umožnuje [[https://​www.eduroam.cz/​cs/​spravce/​migrace-uctu|přihlašování pomocí federace eduID.cz]], mojeID nebo pomocí **sociálních identit**.
  
 ===== Úvodní obrazovka ===== ===== Úvodní obrazovka =====
Line 32: Line 32:
  
 {{:​cs:​spravce:​aapk:​realm.png?​100 |}} Správce realmu může změnit nekteré základní parametry jako testovací účet anebo přidat či odebrat adminy. Ostatní operace jako smazání realmu, přidání realm aliasu a řadu dalších mohou provést pouze správci federace - požádejte nás emailem [[info@eduroam.cz]]. {{:​cs:​spravce:​aapk:​realm.png?​100 |}} Správce realmu může změnit nekteré základní parametry jako testovací účet anebo přidat či odebrat adminy. Ostatní operace jako smazání realmu, přidání realm aliasu a řadu dalších mohou provést pouze správci federace - požádejte nás emailem [[info@eduroam.cz]].
 +
 +===== Testovací eduroam účet =====
 +
 +{{:​cs:​spravce:​aapk:​test-admin_eduroam_cz.png?​100 |}} Pro účely testování přístupu k eduroamu v roli návštěvníka má každý správce k dispozici účet v realmu UID@admin.eduroam.cz. UID - uživateslké jméno vám bylo přiděleno a heslo si můžete vygenerovat v administrativní aplikaci po kliknutí na vaše jméno v pravém horním rohu.
 +
  
 ====== Generování konfigurace ====== ====== Generování konfigurace ======
Line 37: Line 42:
 Konfigurace národního RADIUSu se generuje po každé změně realmu a RADIUS serveru. Aby se předešlo zbytečně častým restartům národního RADIUS serveru, tak k nasazení dojde až 10min po poslední změně konfigurace. Tj. když chvíli po první změně provede někdo jiný jinou změnu - tak tato nová akce pozdrží nasazování první změny. Konfigurace národního RADIUSu se generuje po každé změně realmu a RADIUS serveru. Aby se předešlo zbytečně častým restartům národního RADIUS serveru, tak k nasazení dojde až 10min po poslední změně konfigurace. Tj. když chvíli po první změně provede někdo jiný jinou změnu - tak tato nová akce pozdrží nasazování první změny.
  
-Konfigurace monitorovacího serveru se generuje každých 20min, pokud je detekována změna v databázi konfigurací. Po nasazení je občas server nedostupný - opakujte přístup později.+Konfigurace monitorovacího serveru se generuje každou hodinu v osmé minutě, pokud je detekována změna v databázi konfigurací. Po nasazení je občas server nedostupný - opakujte přístup později.
  
 Pokud si zavřete informační okno s odpočtem nasazení konfigurace získáte podobné informace na záložce [[https://​admin.eduroam.cz/​config_history|historie konfigurací]]. Pokud si zavřete informační okno s odpočtem nasazení konfigurace získáte podobné informace na záložce [[https://​admin.eduroam.cz/​config_history|historie konfigurací]].
Line 51: Line 56:
 ====== Chyby ====== ====== Chyby ======
  
-<​del>​13. 2. - Nefunguje uložení změn RADIUS serveru pokud tento používá připojení pomocí IPsec.</​del>​ fix nasazen 15. 2.+<​del>​13. 2. - Nefunguje uložení změn RADIUS serveru pokud tento používá připojení pomocí IPsec.</​del>​ fix nasazen 15. 2.\\ 
 +16. 2. - propagace konfigurace na monitoring se provádí pouze jedenkrát za hodinu (v osmé minutě hodiny a trvá cca 10min)\\ 
 +<​del>​17. 2. - admin RADIUS serveru nemůže aktualizovat IP; fix nasazen 26. 2.</​del>​
  
 ====== Referenční nápověda ====== ====== Referenční nápověda ======
  
 Stránka s přehledem [[:​cs:​spravce:​aapk:​ref|referenční]] nápovědy. Stránka s přehledem [[:​cs:​spravce:​aapk:​ref|referenční]] nápovědy.
Last modified:: 2020/02/15 11:07